Jak přivolat vílu, která pomůže s naším trápením? (druhá část)

11. listopadu 2017

Víly nemusí být jen něžné bytosti… Když se nám nedaří, nazýváme je bosorkami a divoženkami, když se nám vede dobře, jsou pro nás kouzelnice. Víly umějí lidem pomáhat se starostmi a trápeními, jen je třeba vědět, jak je přivolat a na kterou se obrátit. To vám ve druhém pokračování poradí vědma a kartářka Jana Naděžda (52) z Prahy.

Tento článek byl uveřejněn v magazínu AHA! pro ženy.

1. Lesní víly

Jsou to krásné, velmi ženské bytosti. Oblékají se do zelených hábitů a rády se strojí věnečky z listí. Ochraňují stromy. Jsou moudré a bývají přísnější než jiné víly. Společně s jeskynními a lesními skřítky a elfy se starají o péči lesů, stromů, palouků, borůvčí, maliní, hřibů, hvozdů a lesních travin i bylin. Pokud se zlobí, dokážou nechat padat stromy, ničit naše příbytky, anebo nás nechají ztratit se v jejich územích, abychom si uvědomili, že příroda je mocnější než my lidé.

S čím pomáhají: S uzemněním a nalezením naší vnitřní síly, s pokorou, vírou, zdravím a dobrou myslí.

Jak je přivolat?

Posaďte se v lese, o samotě a říkejte: Krásné stromy nad mou hlavou hebká země pod mou nohou prosím, prosím o spojení o pomoc a o svolení

Prosím, prosím sílu Vílí o pomoc v mé těžké chvíli Bolest má mi bere sílu prosím tady Lesní vílu aby její láska k Zemi přešla do mě a pomohla mi

svá trápení... poděkujte, hezky a upřímně.

2.Větrné víly a meluzíny

Meluzína

Tyto rozevláté bytosti jsou křehčí a lehčí, aby mohly dobře létat a vznášet se i společně s vánkem. Mají velké porozumění pro lidské slabosti, neboť samy ví, že vítr v životě dovede udělat velikou paseku. Rády si hrají a jsou lehce škodolibé. Starají se o větřík, vánek, vichr i metelice a větrné smrště. Pečují o pročištění vzduchu, jsou tedy v kontaktu s vílami dešťovými. Když je rozzlobíte, mohou roznést shrabané listí, přivolat nečas či uhasit oheň v krbu.

S čím pomáhají: Umí přinést klid, pomáhají zpracovat emoce, dostat do života řád. Dodají nám sílu v tom, že nikdy nevíme, co přijde. Přináší víru, pochopení a důvěru.

Jak je přivolat?

Postavte se na místě, kde fouká vítr, a říkejte: Větříčku, větře sestřičko, bratře stojím zde u tebe a hledím na nebe

Žádám tě o pomoc ať je den nebo noc o ochranu z moci síly tvé zastav neštěstí mé

Vyslovte své bolesti... Větrné víle je dobré se při poděkování uklonit.

S čím pomohou víly ohnivé, měsíční, nebo bludičky a sudičky si přečtěte v tištěném Aha! pro ženy.